Jak na zdobení nehtů

Zdobení nehtů


Zdobení nehtů odborně nazýváme nail Art.

Nail art se dá rozdělit do několika stupňů obtížnosti, ten nejjednodušší zvládne téměř každá šikovná nehtová designérka, nebo jej zvládnete klidně i sama doma. Zdobit můžeme samozřejmě kratší i dlouhé nehty. Na dlouhých nehtech však zdobení mnohem lépe vynikne a nehtová designérka má větší pole působnosti pro rozvinutí své fantazie a zručnosti.

Netroufáte-li si však na experimenty a nemáte cit pro barvy, doporučuji zajít si na manikúru do profesionálního salónu, kde k celkové manikúře samozřejmě patří i lakování nehtů. Zdobení nehtů se také přizpůsobuje ročním obdobím či určitým sezónám nejvíc fantazie a kreativity designérky asi uplatní v „plesové sezóně“.

Typy zdobení:

Lak na nehty

Mezi úplně nejzákladnější a nejjednodušší proces zkrášlování nehtů, patří lakování lakem na nehty, každá žena jistě tuto techniku zvládne sama doma. Nehty si můžeme lakovat od základních bezbarvých laků po různě syté odstíny a lak ladíme buď s naším oblečením, nebo si nehty lakujeme prostě barvou, která se nám líbí. Kreativitě a fantazii se meze nekladou.

2D zdobení

Jednodušší varianta zdobení nehtů, tedy nail artu, se nazývá 2D zdobení, což znamená lakování různých tvarů a motivů na nehet.

3D zdobení

Jedná se o složitější techniku zdobení, ale výtvory na nehtech tvořeny 3D technikou můžeme přirovnat k uměleckým dílům. 3D zdobení znamená zdobení na povrchu nehtu a motiv jakoby vystupuje z povrchu nehtu.

Francouzská manikúra

Mezi nejoblíbenější úpravu nehtů ať už umělých či přírodních, stále patří francouzská manikúra, která vypadá dobře i na kratších nehtech, hodí se k jakémukoliv oblečení všech stylů a barev a je velmi elegantní.

Klasická francouzská manikúra vypadá tak, že konec nehtů je bílý a přes celý nehet poté naneseme jemně růžový, nebo čirý lak či gel.

Fantazii se však meze nekladou a tzv. „Francii“ můžeme obohatit o nějaké zdobení, například kytičku či jemný proužek.

Tento styl zdobení je také velmi žádaný mezi „nevěstami“.

Permanentní francouzská manikúra

Tu nám udělá odbornice v salónu a to permanentním gelem, který se tvrdí v UV lampě.

Je možno si ji nechat udělat jak na přírodní nehty, tak na gelové či akrygelové.

Špičaté nehty

Současným hitem v nail artu jsou dlouhé a špičaté nehty. Záleží jen na nás zda tento styl, který se k nám valí z „východu“, u nás zdomácní.